Cselgáncs Világkupa – Suárez átigazolhat – Oroszországi vízilabdatorna

Sporthírek - Érdekességek

2014/07/05

Cselgáncs Világkupa Mongólia – Karakas és Maros is ötödik

Az 57 kg-osok között szereplő Karakas Hedvig, valamint az 52 kg-os súlycsoportban érdekelt Maros Barbara is az ötödik helyen zárt a cselgáncsozók Ulánbátorban zajló, olimpiai kvalifikációs cselgáncs világkupa versenyének pénteki nyitónapján.

A viadal honlapja szerint a két héttel ezelőtt Budapesten bronzérmes Karakas az első fordulóban erőnyerő volt, majd egy mongol és egy tajvani ellenfelet győzött le. Az elődöntőben a kanadai Catherine Beauchemin-Pinarddal szemben aranyponttal maradt alul, majd a bronzmérkőzésen a portugál Telma Monteirótól is kikapott.
Maros egy dél-koreai rivális elleni győzelemmel kezdett, s egy német versenyzőtől kapott ki, utóbbi azonban bejutott a döntőbe, így a magyar sportoló a vigaszágon küzdhetett, ahol egy hazai cselgáncsozót győzött le. Ezt követően a bronzmérkőzésen a szintén hazai Bundmaa Unkhbaatarral került szembe, de kikapott.

Suárez már a héten Barcelonába igazolhat

Brit sajtóértesülések szerint akár már ezen a héten az FC Barcelonába igazolhat Luis Suárez, a Liverpool uruguayi válogatott labdarúgója.

A Skysports honlapja szerint az eltiltott támadónak a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) engedélyezte, hogy részt vegyen a klubváltáshoz szükséges orvosi vizsgálatokon.
A Barcelona sportigazgatója, Andoni Zubizarreta szerint az előző idényben 31 találatával angol gólkirály Suárez bocsánatot kértsportszerűtlen tettéért, és jó úton halad a talpra állás felé.
Korábbi sajtóhírek arról szóltak, hogy a katalán együttes 60 millió fontot (22,8 milliárd forint) fizetne a több hasonló ballépést elkövető csatárért, a Liverpool viszont 80 millió alatt nem akar megválni Suáreztől.
A FIFA kilenc mérkőzésre és a futballal kapcsolatos tevékenységektől négy hónapra tiltotta el a 27 éves támadót, aki az olaszok ellen 1-0-ra megnyert csoportmeccsen harapta meg Giorgio Chiellini vállát a brazíliai világbajnokságon.

Oroszország – Kirisi női vízilabdatorna – Világbajnokveréssel másodikként zártak a magyarok

Győzelemmel, s a második helyen zárta szereplését a magyar női vízilabda-válogatott a hatcsapatos oroszországi nemzetközi tornán, ahol szombaton Merész András szövetségi kapitány együttese a vb-címvédő spanyol csapatot verte két góllal.

Eredmény:
Magyarország-Spanyolország 10-8 (1-3, 5-2, 3-2, 1-1)
a magyar góllövők: Kisteleki D., Kisteleki H., Csabai 2-2, Antal, Szücs, Keszthelyi, Tóth 1-1

A margitszigeti Európa-bajnokság utolsó – világbajnoki erősségű – felmérő állomásán a magyar csapat az amerikaiaktól és az olaszoktól elszenvedett vereséget követően egyre jobb formába lendült, s a hollandok és az oroszok után a spanyolok felett is diadalmaskodni tudott.
A kirisi rendezvény honlapja szerint az ibériaiak kezdtek eredményesebben, s 2-0-ra, majd már 3-1-re is vezettek a reggeli találkozón, amikor a magyarok megrázták magukat, s öt perc alatt lőtt öt góllal 6-5-re fordítottak. A harmadik negyedben kétgólosra növelték az előnyt, a spanyolok pedig csak a befejező nyolc perc legvégén, 10-7-nél tudták csökkenteni a különbséget.
Örömteli, hogy két vereség után a következő három meccsünket meg tudtuk nyerni. A mai mérkőzés különösen fontos volt, mivel a legutóbbi három összecsapásunkon kikaptunk a spanyoloktól, ezért a bő egy hét múlva rajtoló budapesti Európa-bajnokság előtt mentálisan is kellett a lányoknak ez a győzelem” – nyilatkozta az orosz honlapnak Merész András. (MTI)

Vízilabda Eb – Útjára indult a szurkolói villamos

Kósz Zoltán egykori válogatott vízilabdázó (b) és Fábián László, a Magyar Olimpiai Bizottság sportigazgatója a közelgő budapesti vízilabda Európa-bajnokság alkalmából közlekedő szurkolói villamoson a belvárosi Deák téren 2014. július 4-én.

fotó: MTI - Illyés Tibor
fotó: MTI – Illyés Tibor