Megvan az első győzelem!

Kínkeserves, nyögvenyelős játékkal, de végül is győzött a magyar csapat az első EB-selejtező meccsén

2014/10/15

Megszerezte első győzelmét az Európa-bajnoki selejtezősorozatban a magyar labdarúgó-válogatott: Dárdai Pál együttese kedden este a Feröer-szigetek otthonában nyert kínkeservesen 1-0-ra.

A két ország első egymás elleni felnőtt találkozójának egyetlen gólját Szalai Ádám szerezte: a Hoffenheim támadója a 21. percben, egy szöglet utáni kavarodást követően közelről talált a kapuba, ezzel szinte napra pontosan két év után volt ismét eredményes a nemzeti csapatban.

Dárdai Pál együttese ezzel négypontos a csoportjában, s legközelebb november 14-én, a Groupama Arénában látja vendégül a finneket.

F csoport:
Feröer-szigetek – Magyarország 0-1 (0-1)

Tórshavn, Nemzeti Stadion, 3000 néző, v.: Alekszej Kulbakov (fehérorosz)
gólszerző: Szalai (21.)
sárga lap: Gregersen (20.), Hansson (32.), Benjaminsen (56.), illetve Gera (48.)

Feröer-szigetek:

Gunnar Nielsen – Jónas Tór Naes, Attli Gregersen, Ragnar Nattestad, Viljomur Davidsen – Sölvi Vatnhamar (Gilli Sörensen, 82.), Fródi Benjaminsen, Christian Holst (Kaj Bartalstovu, 69.) – Brandur Olsen, Hallur Hansson – Jóan Edmundsson (Arnbjörn Hansen, 76.)

Magyarország:

Dibusz Dénes – Varga József, Juhász Roland, Kádár Tamás, Korhut Mihály – Tőzsér Dániel (Kalmár Zsolt, 73.) – Simon Krisztián, Gera Zoltán, Dzsudzsák Balázs – Szalai Ádám (Priskin Tamás, 84.), Nikolics Nemanja (Fiola Attila, a szünetben)

I. félidő:

21. perc: Dzsudzsák jobb oldali szögletét követően nagy kavarodás alakult ki a kapu előtt, végül Juhász lőtte keresztbe a labdát, amelyet Szalai két méterről az üres kapuba továbbított (0-1).

A hazaiak némi meglepetésre hatalmas lendülettel kezdték a találkozót, és csak a debütáló Dibusz Dénesnek volt köszönhető, hogy nem szerezték meg gyorsan a vezetést: a Ferencváros fiatal kapusa a harmadik percben óriási bravúrral védte Hallur Hansson lövését. Úgy tűnt, a magyar csapatot megzavarta a feröeriek agresszív letámadása, a párharcok nagy részét a vendéglátók nyerték.

Download (1)
Dárdai Pál szövetségi kaitány a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők F csoportjában vívott Feröer-szigetek – Magyarország találkozón a tórshavni Nemzeti Stadionban 2014. október 14-én. A magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ra nyert.  Fotó: MTI, Illyés Tibor

Az első nagy magyar helyzetre közel fél órát kellett várni, igaz, ez sem egy kidolgozott akció, hanem egy szöglet utáni kavarodásból alakult ki, Szalai Ádám pedig megszerezte a vezetést. A Hoffenheim támadója szinte napra pontosan két év után szerzett újra gólt a válogatottban, legutóbb 2012. október 16-án, a törökök ellen volt eredményes.

Nem sokkal később növelhette volna előnyét Dárdai Pál csapata, de Tőzsér Dániel lövése után a kipattanót Nikolics Nemanja közvetlen közelről a kapusba lőtte.

A magyar szövetségi kapitány érthető módon elégedetlen volt a látottakkal, különösképpen a védelem teljesítményével, ezért Nikolics személyében egy támadót beáldozva, a debütáló Fiola Attila becserélésével a hátsó alakzatot akarta megszilárdítani. A játék képében azonban ez sem hozott áttörést, a feröeriek birtokolták többet a labdát, ugyanakkor nagy helyzetig nem jutottak el.

A magyarok a vezetést tudatában semmilyen kockázatot nem vállaltak, a hazaiak támadásaiból pedig hiányzott az átütőerő, így az eredmény nem változott.

“Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, hiszen kielemeztük az ellenfelet. Akkor lehetett volna könnyebb, ha az első gólt egy második követi gyorsan” – nyilatkozta Dárdai Pál szövetségi kapitány, aki szerint az is nehezítette a játékot, hogy a műfüves játéktér leginkább egy korcsolyapályára hasonlított.

Nem játszottunk jól, elvesztettük a párharcokat, nem feküdt a stílus. Ettől függetlenül a profi világban a három pontot kell elhozni egy ilyen helyről, ugyanis vannak, akik hullajtanak, amit mi nem engedhettünk meg magunknak” – tette hozzá a szakember. (MTI)