Forma-1 Német Nagydíj: Rosberg fölényesen győzött

A balesetekkel tarkított versenyben Hamilton 17 helyet javított

2014/07/21

Vasárnap a Forma-1 Német Nagydíjon Nico Rosberg ismét fölényes győzelemmel gazdagította idei szereplését.

Igazán izgalmasan alakult a Forma-1 Német Nagydíj,  Lewis Hamilton a 20. helyről zárkózott fel rengeteget előzve, miközben a mezőnyben Fernando Alonso Sebastian Vettellel, illetve Daniel Ricciardóval csatázott látványosan. Emellett Kimi Räikkönen, Jenson Button illetve a Force India és a Sauber csapat autói is folyamatosan akcióztak. Hullottak a szárnydarabok.

Az időmérőn fékhiba miatt balesetet szenvedett Lewis Hamilton a 15. pozíciót kapta volna, de sebességváltó-csere miatt öthelyes hátrasorolást kapott, a 20. rajtkockából bízhatott az előretörésben. A bokszutcából való rajtot megúszta, az FIA büntetés nélkül engedélyezte a más gyártótól származó féktárcsák felszerelését.
A mezőny túlnyomó része a szuperlágy gumit választotta, csak Räikkönen, Romain Grosjean és Hamilton döntött a lágy mellett.

Kalandokban sem volt hiány, miután Felipe Massa az első kanyarban összeakadt Kevin Magnussennel, amitől az autója a levegőben pördült át, Danyiil Kvjat autója pedig tűzgolyóvá változva zárta a versenyt.

Nem kevésbé volt veszélyes Adrial Sutil esete sem. A német autója megpördült a célegyenesben, majd miután a pilóta elhagyta a pályán parkoló Saubert, néhány körig eltartott, mire a pályabírók bemerészkedtek érte. Ki tudja, miért nem küldték be a biztonsági autót?

Nico Rosberg végül lazán nyerte a futamot Hockenheimben, megszerezve a saját, illetve a Mercedes első győzelmét német futamon, Valtteri Bottas a 2. helyet hozta a Williamsnek (sorozatban harmadszor állhatott a dobogóra), Lewis Hamilton pedig óriási versenyt futva – 17 helyet javítva – ért fel a dobogóra. (Vezess.hu-Baka G.)