Hosszú Katinka az USA-ban is élre úszott

Két aranyat is nyert

2016/01/18

Hosszú Katinka most egy négyszeres olimpiai bajnokot is simán leúszott az austini nemzetközi úszóverseny zárónapján. Az amerikai bajnok, Missy Franklin most igazi riválisra akadt.

amusing_250x160

Katinka most az Arena Pro Swim Series elnevezésű versenyen kápráztatta el szurkolóközönségét, ugyanis vasárnap a 100 méteres távot 59.91 másodperc alatt szelte át, és 12  századmásodperccel hagyta maga mögött a medencében az amerikai olimpiai bajnokot, Missy Franklint. 200 méter vegyesen is a legfürgébb hableány volt a vízben: mindösszesen 2:10.69-ces idővel szeezte meg az aranyat.

Hosszú most igaz riválisra akadt Franklin személyében, akivel legközelebb a riói olimpián fognak megmérkőzni. A 20 éves amerikai úszónő Londonban már négy aranyérmet szerzett: háton övé a 100- és a 200 méteres fődíj, a másik kettő dobogós helyezést pedig 4×100 vegyesen és 4×200 gyorson szerezte meg. Katinka hihetetlen sikeréről fenn is van egy összefoglaló videó:

Hosszú egyébkét szombaton még két érmet nyert, ugyanis első helyezett lett 400 méteres vegyes úszásban, 200 méter háton pedig megkaparintotta az ezüstérmet, és itt is megelőzte Missy Franklint. A magyar úszónő a tavalyi vb-n is szerzett két aranyérmet, mégpedig 200 és 400 méter vegyesen. Valamint egy bronzot 200 méter háton. A 2014-es rövid- és nagypályás Eb-n pedig egyenként dobogós lett 100 méter háton. Katinka Facebook oldala szerint sok magyar érkezett ki a versenyre, hogy szurkoljon a sportolónőnek. Reméljük, a szövetség nem bánta meg, hogy megengedte Katinkának a versenyzést!

Köszönöm, hogy ilyen sokan kijöttetek szurkolni tegnap a döntőkre! #MagyarokAustinban #IronLady #IronNationThank you…

Közzétette: Katinka Hosszu – 2016. január 17.