Így zárult a kajak-kenu vb

2019/08/27

Brillíroztak a magyarok a szegedi olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon. Két aranyat, három ezüstöt és két bronzot, valamint 11 tokiói kvótát zsebeltek be a mieink.

Így összességében házigazdaként öt arannyal, négy ezüsttel és három bronzzal gazdagodtunk, valamint a paraversenyekben is egy további első helyet tudhatunk magunkénak sportolóinknak köszönhetően. Így 12 olimpiai kvótával zártuk a kvalifikációs vb-t. Az ötkarikás versenyszámokon megszerzett érmek alapján Magyarország volt a legeredményesebb a vb-n, az összesített éremtáblázaton pedig az előkelő harmadik helyen végeztünk. Csak a fehéroroszok és a németek köröztek le minket éremszerzésben.

A vasárnapi zárónapon Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra összeállítású kajaknégyes szerzett aranyat, mellyel a férfiakhoz (Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs és Kuli István) hasonlóan, ők is négy olimpiai indulási jogot gyűjtöttek. A világverseny utolsó napján diadalmaskodott Bodonyi Dóra is, aki 5000 méteren szerzett dicsőséget kicsiny hazánknak. Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső kenupárosa 500 valamint 200 méteren is második helyen végzett és kvótát szerzett a az 500 m kategóriában. A harmadik ezüstérmet a 19 éves Adolf Balázs zsebelte be, aki a leghosszabb távon indult. Az ötszörös olimpiai bajnok kajakos Kozák Danuta hátfájdalma ellenére is dobogóra állhatott. Harmadik helyen végzett a címvédő és persze ezzel egy kvótát is magáénak tudhat, ha már úszott az esélye párosban.

Az olimpiai programon kívüli K-2 200 méteren Balaska Márk és Apagyi Levente kajakos duója a harmadik helyen ért célba. A többi A döntő eredményei az alábbiak szerint alakultak: a kenu négyes 500 méteres számban az ötödik helyen végzett, akárcsak Hajdu Jonatán C-1 200 méteren. Kammerer Zoltán és Gál Péter nyolcadikként értek be K-2 1000 méteren. A leghosszabb távon a kenus Lakatos Zsanett negyedik, míg a kajakos Noé Bálint kilencedik helyezett lett.

Van még lehetőségünk azonban a kvótaszerzésre, ugyanis azokban az olimpiai számokban, amelyekben most nem jártunksikerrel,  jövőre a pótkvalifikációs versenyeken még javíthatunk.

A szegedi vb-n egyébként 101 ország képviseletében több mint 1000 versenyzője vett részt.