Real-égés és Chelsea-dráma a Bajnokok Ligájában

Ibrát kiszórták, CR egyedül kevés volt

2015/03/12

A vártnál izgalmasabb meccseket hozott a Bajnokok Ligája nyolcaddöntője, a Real Madrid meglepetésre a visszavágón csak szenvedett a jóval gyengébb játékerőt képviselő Schalke ellen, pofára is esett, míg a Chelsea hagyta, hogy az emberhátrányban játszó Paris Saint-Germain kiénekelje a szájából a sajtot a Stamford Bridge-en.

A gelsenkircheni 0-2 után senki sem gondolta volna, hogy a címvédő Real Madridnak – amelyet sokan képesnek tartanak arra, hogy a Bajnokok Ligája történetében először megvédje a címét – gondot fog jelenteni a Schalke elleni visszavágó a Santiago Bernabéuban. Pedig nagyon is jelentett.

A Realnál amúgy is gondokról csiripelnek a madarak, a bajnokságban is a második helyre csúsztak a Barcelona mögé, és központi figurája, a háromszoros aranylabdás Cristiano Ronaldo sincs épp a legjobb formában mostanában, aminek lelki okai is vannak. Ez nagyon jól látszott a Schalke elleni második meccsen. A gólok:

A portugál két gólt így is szerzett, majd ezúttal Álvaro Arbeloával keveredett nézeteltérésbe a pályán, és volt mint vitázni a csapattárssal, mert a madridiak 4-3-ra kikaptak a saját stadionjukban, és húsz percig izgulhattak, mert ha a németek még egy gólt begyötörnek Iker Casillas hálójába, akkor lőttek a továbbjutásnak és a címvédésnek.

A nyolcaddöntő legnagyobb vesztese mindenképpen a Chelsea volt, amely pedig a párizsi gól nélküli döntetlen után hajszálnyival esélyesebbnek tűnt a továbbjutásra a PSG-nél. Főleg úgy, hogy a vissavágó 31. percében egy sárga lapos szabálytalanságért kiállították a vendégek kulcsjátékosát, Zlatan Ibrahimovicot.

Akkor még jobban örültek a londoni drukkerek, amikor Gary Cahill gólt szerzett a 81. percben, és már kényelmesen hátradőltek székeikben, és valószínűleg már arról vitatkoztak, vajon ki lesz majd az ellenfél a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Közben azért történtek a dolgok:

A vitába beleszólt David Luiz, aki öt percen belül egyenlített, és jöhetett a hosszabbítás. Erre senki sem számított a Stamford Bridge-em, de megnyugodtak, amikor Eden Hazard berúgta azt a tizenegyest, amit Thiago Silva kezezéséért ítéltek meg. A brazilból mégsem lett bűnbak, mert percekkel a lefújás előtt befejelte az egyenlítő gólt, így pedig már idegenben szerzett góllal a PSG jutott tovább.

Az viszont papírforma volt, hogy az ukrán háború miatt Lvivben tartott első meccs 0-0-s végeredménye után a feldühödött Bayern München kipókhálózta a Shatar Doneck kapuját, a 7-0 után nem sok kérdés maradt. Az FC Porto viszont meglepően símán, 4-0-ra gázolta le a svájci Baselt, amely pedig számos kellemes meglepetést okozott az elmúlt években.

Eddig négy csapat már bejutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe (Real Madrid, FC Porto, Paris SaintGermain, Bayern München), a teljes mezőny azonban csak a jövő héten lesz meg, az Atlético Madrid – Bayer Leverkusen (az első meccsen 1-0 a németeknek), a Monaco – Arsenal (3-1 a franciáknak), a Barcelona – Manchester City (2-1 a katalánoknak) és a Borussia Dortmund – Juventus (2-1 az olaszoknak) a meccsek után.